Vyrų komandai statybose vadovaujanti Valentina: „Mūsų profesijoje pagarbą reikia užsitarnauti“

2024-06-04

Valentina – 32-metų projektų vadovė, pasirinkusi daug ką vis dar stebinančią profesiją: statybų aikštelėje ji vadovauja komandai, užtikrindama, kad darbai vyktų sklandžiai ir laiku. Baigusi jos atsakomybei patikėtą projektą – istorinio Muitinės departamento pastato Vilniuje rekonstrukciją – moteris sako supratusi, kad pagarbą šioje srityje reikia užsitarnauti rezultatais.

„Moteris statybų aikštelėje vis dar yra mažiau įprastas vaizdas, tą suprantu ir todėl aplinkinių reakcijas priimu natūraliai. O jos – labai įvairios: pavyzdžiui, projekte mano komanda visada su dideliu pasididžiavimu naujiems partneriams pristato: „čia – mūsų šefė“, tačiau jaučiu ir didesnį aplinkinių spaudimą įrodyti savo vertę. Į tai irgi žiūriu natūraliai: statybos – sudėtinga ir labai daug įtampos kelianti veikla, todėl ne bet kas gali joje pritapti“, – sako vienintelė vienos iš didžiausių Lietuvoje statybų bendrovių „Naresta“ projektų vadovė Valentina.

Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingai atrodęs Muitinės departamento centrinės būstinės sostinės centre atnaujinimas tapo nemenku iššūkiu, teigia moteris.

„Taip nutiko, nes, gyvai pamatę pastatą, ir mes, ir klientai vieningai sutarėme: privalome išsaugoti viduje esantį istorinį grožį. Pirminiame projekte, kurį gavome, buvo numatyta kitaip, todėl teko koreguoti projektą, perplanuoti inžinerinius sprendimus.

Rezultatas šiandien – nuostabus. Galbūt jį pamatyti teks nedažnam vilniečiui, bet smagu žinoti, kad už šio pastato sienų slypi ateities kartoms išsaugoti nuostabūs lipdiniai, kolonos, karnizai, autentiški koridoriai, įspūdinga reprezentacinė laiptinė su unikaliais senoviniais turėklais  ir daugybė kitų mūsų istoriją pasakojančių elementų“, – pasakoja Valentina.

„Naresta“ projektų vadovė atskleidžia, kad noras išsaugoti istorinį pastato interjerą reikalavo ir vienetinių sprendimų.

„Pavyzdžiui, greta reprezentacinės laiptinės įrengtas kol kas vienintelis toks pagamintas visiškai panoraminis liftas. Dėl originalios laiptinės siaurumo ir senovinių jos turėklų, liftas turėjo būti išskirtinai siauras, tačiau tuo pat metu – pritaikytas žmonėms su negalia. Tokio sprendimo paprastai nesurasi, tačiau džiaugiuosi, kad mums pavyko“, – sako Valentina.

Statybų projektų vadovės teigimu, nors įtampos statybos aikštelėje netrūksta, sudėtingų situacijų sprendimas šaltu protu ir korektišku tonu labai padeda.

„Būna visokių bendravimo būdų, tačiau aš tikiu argumentų kalba ir ramiu, dalykišku pokalbiu. Iki šiol tokiu būdu pavyko išspręsti visus projekto eigoje kilusius iššūkius ir pabaigti jį kokybiškai, už sutartą sumą ir laiku. Tai – man svarbiausi kriterijai“, – sako „Naresta“ komandos narė.

Nors darbas – sudėtingas, jis Valentinai labai patinka. Ypač smagu matyti savo pastangų rezultatą: laiku ir kokybiškai užbaigtus objektus, visiškai atnaujintus senovinius pastatus, išsaugant jų istorinę vertę. Statybų keliamą įtampą ji sako malšinanti mėgstamiausiais savo užsiėmimais: sportu ir sveiko maisto gamyba. Savo maisto kanalą turinti moteris yra žinoma Lietuvoje: jos veikla virtuvėje traukia ne tik tūkstančius sveikų receptų ieškančių žmonių, bet ir žurnalistų dėmesį. 

Maisto gamybą ir statybas mėgstanti Valentina – įrodymas, kad moteris gali suktis ne tik namų bet ir „statybų virtuvėje“.