Sostinėje užbaigėme Muitinės departamento pastato modernizacijos projektą

2024-05-10
/   Įmonės naujienos   

Vilniuje, A. Jakšto g. 1, duris atvėrė atnaujintas Lietuvos Muitinės departamento pastatas. Po atliktų darbų pastatas iš esmės pakeitė savo veidą. Turto banko valdomas objektas tapo energiškai efektyvesnis bei praturtintas šiuolaikiškiausiais komforto ir saugumo sprendimais. Daugiau nei 70 metų skaičiuojančio pastato atnaujinimui užsakovas skyrė beveik 7 mln. eurų.

Jakšto g. 1 esantis pastatas baigtas įrengti dar 1954 m. Per ilgą eksploatavimo laiką statinys nusidėvėjo, jo energinė klasė siekė D kategoriją.  Atlikus pastato ekspertizę paaiškėjo, kad dauguma pastato elementų neatitinka keliamų reikalavimų, o tai pastebimai išaugino energijos sąnaudas.

Atnaujinus pastatą, per metus jis sutaupys apie 246 tūkst. kWh. Į aplinką bus išskleidžiama apie 17 tonų mažiau CO2.

Teigiamą energijos taupymo rezultatą padės pasiekti tai, kad projekto metu apšiltintas ir atnaujintas pastato fasadas, pakeista nusidėvėjusi stogo danga. Sename pastate atnaujintos nuotekų, vandentiekio ir elektros instaliacijos sistemos. Pakeistos išorinės durys ir langai ne tik prisidės prie didesnio sandarumo, bet ir pagerins garso izoliaciją judrioje sostinės vietoje.

Pastebimų pokyčių sulaukė ir pastato vidus. Patogiai išplanuotos patalpos leido sukurti šiuolaikiškas darbo vietas, įrengti poilsio zoną bei konferencijų sales. Vidaus sprendimai pritaikyti taip, kad pastate būtų patogu judėti ir negalią turintiems žmonėms.

Atnaujinant pastatą didelis dėmesys skirtas darbuotojų komfortui ir saugumui. Tinkamą temperatūrą vasarą ir žiemą padės užtikrinti pažangūs šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sprendimai. Pastatas tapo ir gerokai saugesniu – atnaujinta gaisro ir apsauginė signalizacija, įrengtos modernios stebėjimo kameros, įrengta patekimo į patalpas kontrolės sistema.

„Iš pažiūros nesudėtingas rekonstrukcijos projektas mūsų komandai netruko tapti labai prasmingu iššūkiu. Nes jau pirmo apsilankymo metu supratome: modernizuodami privalome išsaugoti unikalias šio pastato interjero detales. Didžiuojuosi klientais, kurie taip pat jaučia pagarbą istorijai ir vertina autentiškumą. Tai leido sukurti tvarų ir šiuolaikišką statinį, viduje ateities kartoms saugantį mūsų visų istoriją.“ – dalinosi „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius.