Nacionalinį stadioną Vilniuje statys „Naresta“

2023-09-19
/   Nauji statybos objektai   

„Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – investicijų bendrovės „BaltCap“ įmone „Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“.

Pagal koncesijos sutartį tarp Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos bei bendrovės „Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ naujasis stadionas Vilniuje, ant Šeškinės kalno esančiame 228 tūkst. kvadratinių metrų ploto sklype iškils 2025-aisiais metais.

„Vertiname mums suteiktą pasitikėjimą ir džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Vilniui ir visai Lietuvai svarbių projektų. 30 metų kaupta bendrovės patirtis ir sėkmingai atlikti darbai liudija, kad esame pajėgūs įgyvendinti net ir pačius sudėtingiausius statybos ir infrastruktūros projektus“, – teigia „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys. Anot jo, statybų darbai jau pradedami, o šiam projektui įgyvendinti bendrovė taip pat pasitelks ir patyrusių subrangovų komandą – bendroves „Caverion Lietuva“, „Inhus“, „Vilniaus rentinys“.

Dėl didelės projekto apimties, daugiafunkcio komplekso statybos suskirstytos dalimis: pagal patvirtintą projektą, pirmuoju statybų etapu, 22 hektarų teritorijoje bus pastatytas UEFA IV kategorijos stadionas su sporto muziejumi bei įrengtos futbolo treniruočių aikštės. Rugsėjo 4 d. išduotas leidimas kultūros ir ugdymo centro bei bibliotekos statyboms, o sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei 300 vietų vaikų darželio statybos techniniai projektai šiuo metu vertinami ekspertų.

Projekto architektai – JAV architektūros įmonė „Populous“ ir Lietuvos „Cloud architects“. Visas kompleksas atitiks A++ energetinio efektyvumo klasę ir bus sertifikuotas BREEAM.

Skaityti plačiau