„NARESTA“ užbaigė pirmąjį Turto banko modernizacijos programos projektą

2023-10-04
/   Įmonės naujienos   

Baigti Ozo gatvėje, Vilniuje, esančio pastato, kuriame įsikūrusi Valstybinė augalininkystės tarnyba, rangos darbai.

Modernizacijos metu buvo atnaujinamas vienas iš Ozo g. 4A, Vilniuje, esančio pastato korpusų, kurio bendras plotas daugiau nei 1,7 tūkst. kv. m. Pastato energetinio efektyvumo klasė prieš modernizaciją tebuvo D, o dabar ji yra B. Buvo atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, vėdinimo sistemos, atliktas stogo, cokolio ir išorinių sienų šiltinimas, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas, įrengtas vaikų kambarys, pastatytas naujas elektros generatorius. Skaičiuojama, kad atlikus visus šiuos darbus, pastato energijos sąnaudos mažės bent trečdaliu.

Atnaujintame korpuse veikia Valstybinės augalininkystės tarnybos laboratorija, atliekanti augalininkystės produktų kokybės tyrimus. Kasdien šios laboratorijos paslaugomis naudojasi grūdus auginančios bendrovės bei ūkininkai, grūdus superkančios ir perdirbančios bei sėklininkystės įmonės. Laboratorijos patalpų įrengimui taikomi specialūs reikalavimai, jose turi būti užtikrintas tam tikras temperatūrinis režimas, įrengta speciali ištraukiamoji ventiliacija, nuolatinis elektros tiekimas ir kt.

Atlikta daug darbų, leidžiančių tausoti energijos išteklius, ant pastato stogo sumontuotos saulės elektrinės. Artimiausiu metu atnaujintame pastate bus įrengta speciali sėklų daiginimo patalpa ir pastovios temperatūros joje palaikymo sistema, kuri ne tik leis kokybiškai atlikti tyrimus, bet ir taupyti energijos resursus.

Skaityti plačiau