Ekspertas: statybų rinkos padėtį ateityje lems veiklos efektyvumas

2024-01-23
/   Įmonės naujienos   

Pernai stabilizavusis daugelio žaliavų kainoms bei tikintis šiemet mažėti pradėsiančių paskolų palūkanų, statybų sektoriuje jaučiamas atsigavimas, teigia „Naresta“ vadovas Tadas Grincevičius. Pasak eksperto, ateityje rinkos ir atskirų jos dalyvių sėkmė vis labiau priklausys nuo gebėjimo dirbti efektyviai ir patikimai.

„Šiuolaikinės technologijos keičia žaidimo taisykles visuose statybų etapuose – nuo projektavimo iki atliekamų darbų valdymo. Startuolių bendruomenė aktyviai ir noriai įsitraukia į bendradarbiavimą, kartu ieškant sprendimų įdarbinti dirbtinį intelektą. Jau akivaizdu, kad technologijos ir modernūs vadybos standartai artimiausiu metu taps lemiančiu mūsų sektoriaus augimo faktoriumi“, – teigia T. Grincevičius.

Pasak eksperto, šiuo metu kartu su startuoliais vykdomas išmaniųjų technologijų vystymas bei pilotiniai projektai reikalauja investicijų ir laiko resursų, tačiau pastangos jau duoda rezultatų: pasiteisinę modernūs sprendimai leidžia dirbti greičiau, planuoti tiksliau, išvengti klaidų ir taupyti klientų lėšas.

„Statybų rinkos dalyvių įsitraukimas į modernių technologijų kūrimą kol kas – labai netolygus, ateityje tai neišvengiamai koreguos konkurencinius pranašumus dalyvaujant konkursuose. Inovacijos svarbios ne tik dėl efektyvumo didinimo, bet ir norint veikti tvariau: jos leis taupyti energijos išteklius, mažinti žalą aplinkai“, – įsitikinęs T. Grincevičius.

Planuoja 60 proc. augimą

Planuodama šiuos savo veiklos metus, „Naresta“  prognozuoja 60 proc. augimą, kuriam įtaką gali turėti ir Nacionalinio stadiono projektas. Pernai baigusi darbus dviejuose projektuose ir pradėjusi trijų statybas, šiemet savo krepšelį bendrovė papildė dar dviem naujais objektais.

2023-iaisiais bendrovė baigė pirmąjį Turto banko modernizacijos programos projektą – visapusiškai atnaujino Ozo gatvėje esantį administracinės paskirties pastatą, jo energinę klasę nuo D pakeliant iki B. Baigti statyti ir privatūs senjorų namai „Gemma“ Vievyje. Tai – pirmieji A++ energinės klasės senjorų namai šalyje, turintys pastatų tvarumo „BREEAM“ sertifikatą.

Pernai „Naresta“ atliko pirmuosius darbus Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, ėmėsi didžiausio Europoje biotechnologijų miestelio BIO CITY Genų terapijos centro statybų, kurias baigti planuojama jau šiemet, pradėjo modernaus naujo Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro korpuso statybas Vasaros gatvėje bei tęsė darbus šv. Jokūbo kvartale.

„2023-ieji mums buvo itin intensyvūs metai ne tik dėl įgyvendinamų projektų mastelio, bet ir vidinių pokyčių bendrovėje: per šiuos metus iš esmės atsinaujino vadovų komanda, didesniam efektyvumui ir strateginiam planavimui užtikrinti pirmą kartą sukurta bendrovės valdyba“, – sako T. Grincevičius.

Šiemet bendrovė savo krepšelį papildė dar dviem naujais projektais: pradėtos modernaus bei išskirtinio gyvenamojo NT projekto Vilniaus Senamiestyje „Žygimantų 12“ statybos ir gelžbetoninių konstrukcijų įrengimo darbai projekte Aguonų gatvėje. Metų pradžioje taip pat bus užbaigtas administracinės paskirties pastato Vivulskio g. modernizavimas.

„Šiemet ir toliau aktyviai investuosime į išmaniųjų technologijų taikymą bei veiklos tvarumo didinimą, žvalgomės ir į naujas veiklos sritis – infrastruktūros bei energetikos objektų statybą, projektus užsienyje“, – sako „Narestos“ vadovas.