
Virš naujo, Vilniaus senamiestyje statomo pastatų komplekso „Sanguškų parkas“, iškeltas pabaigtuvių vainikas. Jis pažymi, kad projekte pasiektas aukščiausias laikančiųjų konstrukcijų taškas.
„Kurti darniai prie aplinkos pritaikytą projektą senamiestyje, pasižymintį ne vienodais fasadais ir skirtingu stogo konstrukcijų medžiagiškumu, yra unikali patirtis. Susidūrėme su specifiniais iššūkiais, pavyzdžiui, naujos elektros infrastruktūros diegimu ar ypač didelio krano, galinčio kelti daugiau nei 500 tonų, navigavimu mažoje sklypo erdvėje.
Šis projektas leidžia mūsų komandai sujungti trijų dešimtmečių darbo istorinėse vietose patirtį ir moderniausius inžinerinius sprendimus, dėl kurių šių namų naujakuriai gyvens išskirtinai patogiai.
Labai vertiname sąmoningą plėtotojų požiūrį į statybas sostinės senamiestyje: norėdami išsaugoti jo unikalumą, privalome užtikrinti, kad nauji objektai čia atlieptų istorines tendencijas“, – teigia vienos iš didžiausių statybų bendrovių Lietuvoje „Naresta“ vadovas Tadas Grincevičius.
„Šį projektą vertiname kaip galimybę atkurti šios senojo Vilniaus miesto dalies istorinę vertę. Šimtmečius didikų ir vienuolijų valdytos žemės iki statybų pradžios buvo bjaurojamos sovietinių garažų ir sandėlių. Dabar tvaria ir ilgalaike architektūrinia bei statyba galime pagerbti didikų Sanguškų vardą – būtent jie XVII a. pradėjo rūpintis šia teritorija“, sakė projekto plėtotojos bendrovės RELEVEN direktoriaus pavaduotojas Viktoras Zubrecovas.
Projektui studija HEIMA sukūrė sudėtingą ir įdomų architektūrinį sprendimą – numatantį talpinti 55 skirtingo išplanavimo butus. Dalis butų įrengiami su 3 m aukščio lubomis, o mansardinių butų lubos ir panoraminiai langai sieks net iki 5,5 m.
„Sanguškų parko“ statybas ketinama užbaigti ateinančių metų pirmoje pusėje. Be 55 butų, kurių plotas – nuo 30 iki 224 kv. m, čia bus 11 poilsio ir 13 komercinių erdvių.
